Waximaize چیست؟

0

(واکسی مایز) Waximaizeنشاسته‌ای است که از انواع ذرت (اغلب از نشاسته ذرت تهیه شده است اما برخی اوقات از جو یا برنج نیز تهیه می‌شود) ساخته شده است و حاوی ۹۹% آمیلوپکتین است که نشاسته ذرت معمولی دارای ۲۶% آمیلوز و آمیلوپکتین می‌باشد. نشاسته یک کربوهیدرات پیچیده (پلی ساکارید) می‌باشد که از هزاران واحد گلوکز ساخته شده است. از نظر شیمیایی، نشاسته یک کربوهیدرات سفید، بی بو، بی مزه و جامد می‌باشد که از زنجیره‌های بلند (۱۰۰۰ یا بیشتر) مولکول‌های گلوکز ساخته شده است. رایج‌ترین نوع آن آمیلوز یا آمیلوپکتین می‌باشد. گیاهان انرژی تولید شده توسط فتوسنتز را به صورت نشاسته ذخیره می‌کنند.Waximaize چیست؟

آمیلوپکتین نوع زنجیره دار نشاسته می‌باشد که در حدود ۷۵ الی ۸۰% نشاسته‌ها را تشکیل می دهد. آمیلوز نیز نوع زنجیره مستقیم نشاسته می‌باشد که در حدود ۲۰ الی ۲۵% می‌باشد. Waximaize نوعی کربوهیدرات پیچیده می‌باشد اما به سرعت جذب می‌شود و این امر منجر شده است که این محصول یکی از منابع کربوهیدرات برای استفاده در صبح و بعد از تمرین باشد. این محصول این امر را با عبور از معده و ورود مستقیم به روده به منظور جذب فوری انجام می‌دهد.

فواید و نقش واکسی مایز در بدنسازی

مزایای :Waximaize

    جذب سریعتر در مقایسه با کربوهیدرات های ساده نظیر دکستروز

    تامین سریع گلیکوژن ـ این امر برای ورزش‌های دشوار یا صبح بعد از عدم تغذیه به مدت ۸-۱۰ ساعت می‌باشد.

    جذب سریع‌تر در مقایسه با مکمل های دیگر

    افزایش حجم سلول

معمولا، کربوهیدرات های قندی که به سرعت نیز جذب می‌شوند باید در زمان خاصی از روز استفاده شوند. دلیل این امر بسیار ساده می‌باشد زیرا کربوهیدرات های قندی منجر به افزایش انسولین می‌شوند.

انسولین چیست و چه کاربردی دارد؟
حتما بخوانید

چرا این امر مضر می‌باشد؟

علی رغم اینکه انسولین یک هورمون آنابولیک قوی است، دارای معایبی نیز می‌باشد: افزایش انسولین در طول روز منجر به ذخیره چربی توسط بدن می‌گردد. در واقع، اپیدمی چاقی نیز بدین دلیل می‌باشد. به این مساله تمرکز کنید: چند نوع غذا دارای نه تنها چربی بلکه قند می‌باشند؟ این امر منجر به افزایش کالری و همچنین افزایش انسولین می‌گردد. این هیولای دو سر می‌تواند منجر به افزایش ذخیره چربی گردد زیرا میزان کالری و انسولین افزایش می‌یابند. بنابراین باید در طول روز جذب انسولین را به زمانهای خاصی محدود کنیم و از ماهیت آنابولیک انسولین نهایت بهره را ببریم. به نظر من ساعتهای تمرین بهترین زمان برای مصرف کربوهیدرات های ساده می‌باشند و بهتر است قبل و بعد از تمرین مورد استفاده قرار گیرند.

رایج‌ترین کربوهیدرات ساده برای این منظور دکستروز یا دکستروز به همراه مالتو ـ دکسترین می‌باشد (بسیاری از افراد از قند فروکتوز موجود در میوه استفاده می‌کنند اما فروکتوز جذب آرامتری دارد و برای این امر مناسب نمی‌باشد). Waximaize امروزه به عنوان محبوب‌ترین کربوهیدرات به کار برده می‌شود و دلیل محبوبیت آن جذب سریع آن می‌باشد. همچنین Waximaize می‌تواند منجر به جذب سریع سایر مکمل ها نیز شود. ممکن است برخی از افراد دلیل استفاده از کربوهیدرات های زودجذب را بپرسند. بدن انسان می‌تواند گلیکوژن بسیاری را ذخیره کند، این چیزی است که بدن برای انرژی از آن استفاده می‌کند. این بدین معناست که هر گونه فعالیت منجر به سوزاندن گلیکوژن به عنوان سوخت می‌گردد.

همانطور که پیشتر اشاره شد، ورزش یک فرایند کاتابولیک می‌باشد و منجر به تجزیه بافت ماهیچه‌ای و کاهش میزان گلیکوژن می‌گردد. اولین گام در مسیر بازسازی بدن تامین کربوهیدرات و استفاده از پروتئین های زود جذب نظیر پروتئین وی می‌باشد تا تجزیه پروتئین ماهیچه‌ای متوقف گردد. این فرایند شما را از حالت کاتابولیک به حالت آنابولیک انتقال می‌دهد که برای رشد ماهیچه ها ضروری می‌باشد.

فواید و عوارض جانبی گلوتامین
حتما بخوانید

بنابراین هر چه میزان سرعت این عمل بیشتر باشد بهتر می‌باشد. افزایش حجم سلول نیز منجر به افزایش گردش خون گردیده و مواد غذایی نظیر کراتین و نیتریک اکسید موجود در برخی مکمل ها را به سرعت به بافت های ماهیچه‌ای انتقال می‌دهد. Waximaize همچنین با وارد کردن آب به سلول‌ها منجر به افزایش حجم سلول می‌گردد (کراتین نیز بدین منظور به کار برده می‌شود). شما می‌توانید کراتین و نیتریک اکسید را با Waximaize ترکیب کنید. علاوه بر این، امروزه بسیاری از افراد بر این باورند که افزایش حجم یکی از چندین روش برای افزایش رشد ماهیچه می‌باشد.

مکمل های :Waximaize

Waximazie که Waxymaize نیز نوشته می‌شود محصولی است که به دو صورت در بازار وجود دارد: Waximaize خالص و یا به صورت فرمولی و می‌توان آن را قبل، بعد و یا در حین تمرین استفاده کرد. Waximaize به تنهایی پودری نرم می‌باشد که ترکیب آن اندکی دشوار بوده و مزه خوبی دارد. Waximaize با طعم‌هایی نظیر انگور یا ترکیب میوه‌ها عرضه می‌شود. محصولات فرمولی به صورت پودر عرضه می‌شوند و ترکیب آن‌ها اندکی آسان‌تر بوده و در طعم‌های متنوعی عرضه می‌شوند.

مصرف و زمان بندی مصرف :Waximaize

همان‌طور که در بخش مزایای این محصول ذکر شد، این محصول را می‌توان قبل، بعد و در حین تمرین استفاده کرد. این امر باعث می‌شود که در حین انجام یک فعالیت کاتابولیک، بدن شما در حالت آنابولیک باقی بماند. بنابراین توصیه می‌کنم که از محصولات فرمولی استفاده کنید. محصول انتخابی شما باید دارای کراتین و نیتریک اکسید باشد تا به بیشترین میزان افزایش حجم سلول دست یابید. بسیاری از محصولات پیش از تمرین حاوی کافئین می‌باشند و باید به این مساله دقت کنید (برای مثال من در حین تمرین از کافئین استفاده نمی‌کنم زیرا اغلب در اواخر روز تمرین می‌کنم). زمانی که می‌خواهید این محصول را بعد از تمرین استفاده کنید می‌توانید از نوع فرمولی استفاده کرده و یا آن را با پروتئین وی ترکیب نمایید.

سیترولین و کاربرد‌های آن
حتما بخوانید

بنابراین استفاده از آن باید در حین تمرین و یا در اوایل صبح همراه با پروتئین باشد. بعد از ورزش‌هایی نظیر فوتبال، هاکی یا بسکتبال نیز می‌توانید آن را با پروتئین ترکیب کنید. این ورزش‌ها نیز همانند تمرین رویدادهای کاتابولیک می‌باشند.

طبق معمول، از دستورالعمل موجود بر روی برچسب پیروی کنید زیرا میزان و نحوه مصرف با توجه به نوع محصول و فرمول آن متغیر می‌باشد.

Waximaize چیست؟ Waximaize چیست؟ Waximaize چیست؟

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)