مکمل رشد عضلات

0

شدت تمرین از طریق یک برنامه آموزشی هدفمند صورت می گیرد و توانایی تحریک دقیق عضلات چیزی است که بدنسازان مصمم و باانگیزه اغلب با آن مشکلی ندارند ، با این حال ریکاوری عضلات مسئله دیگری است. این موضوع زمانی اهمیت دارد که خواسته های اجتماعی و عادت بد غذایی با هم ترکیب شده و روند پیشرفت شما را مختل می کنند. به همین دلیل مهم است که شکاف های غذایی را با استفاده از مکمل ها پر کنید ، کاری که باید در طول سال به منظور افزایش سایز عضلات و قدرت انجام دهید. مکمل رشد عضلات

تصور اشتباهی که مصرف مکمل ها ضروری نیست ( باید تنها در صورت کمبود ماده مغذی مورد استفاده قرار گیرند ) ، برای سال ها در میان مردن رایج بوده است. در سال های اخیر ، پیشرفت مکمل ها در کیفیت ، خالصی و مزایای آن ها بسیار چشمگیر بوده است و حتی به منظور بهبود عملکرد ، کاهش وزن و ایجاد توده های عضلانی مورد استفاده بسیاری از ورزشکاران قرار گرفته است. مکمل رشد عضلات

تغذیه صحیح قبل از تمرین بسیار اهمیت دارد. زمانی که تمرینات را تحت این شرایط انجام می دهید ، نیاز به کالری بیشتر برای سنتز پروتئین و رشد عضلات افزایش می یابد. زمانی که بدن در شرایط کاتابولیک ( فروساخت ) قرار می گیرد ، عضلات تجزیه می شوند. حتی با داشتن بهترین رژیم غذایی اگر نیاز تمرینات بیشتر از تعادل مواد غذایی مصرف شده باشد ، این اتفاق رخ می دهد. در این مقاله چندین مکمل رشد عضلات را برای شما نام می بریم و توضیح می دهیم که چگونه مصرف این مکمل ها منجر به بهبود عملکرد و افزایش سایز عضلات می گردد. مکمل ها به ترتیب اولویت فهرست شده اند. اخبار پرورش اندام

فهرست محتوا

پروتئین وی

به عنوان پایه ایجاد عضلات ، مکمل های پروتئین با کیفیت بهترین گزینه مکمل رشد عضلات هستند. بهترین فرم پروتئین که اغلب بعد از تمرین استفاده می شود و می توانید به همراه غذا برای متعادل کردن میزان پروتئین استفاده کنید ، پروتئین وی است. پروتئین وی ارزش بیولوژیکی بالایی دارد. گرچه پروتئین به دست آمده از منابع غذایی سطح پایداری از پروتئین را فراهم می کند ( به خصوص قبل از خواب ) ، پروتئین وی سریعا وارد عضلات بدن شده و می توانند اثرات آنابولیک قوی خود را اعمال کنند.

می توانید پروتئین وی را دوبار در روز بلافاصله پس از اتمام تمرین و قبل از صبحانه میل کنید تا از جذب سریع پروتئین برای بازگرداندن میزان نیتروژن در حالت خواب / ناشتا در شب گذشته ، اطمینان حاصل شود. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از این سرعت 8-10 ساعته ، باید یک یا دو بار در طول شب برای مصرف پروتئین بیدار شوید. بنابراین ، مصرف پروتئین بلافاصله پس از بیدار شدن ضروری بوده و وی بهترین فرم موجود در بازار می باشد.

آمینو اسیدهای زنجیره ای

آمینو اسیدهای زنجیره ای ( BCAAs ) یک مکمل رشد عضلات بوده که منجر به بهبود حجم عضلات و ریکاوری می گردد. آمینوهای ضروری باید از طریق غذایی که می خورید ، دریافت شوند. از آنجایی که این آمینوها از طریق بافت های عضلات به صورت مستقیم متابولیزم می شوند ، برای ریکاوری سریع بافت عضلات بسیار اهمیت دارند. آنها برای ایجاد پروتئین های جدید بعد از تمرینات سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. مکمل های BCAAs همچنین کم کالری و کم کربوهیدرات هستند. افزودن 5 گرم BCAA به برنامه تغذیه خود ( نزدیک به زمان تمرین ) ، تجزیه عضلات را کاهش داده و منجر به بهبود ریکاوری و بازسازی عضلات می گردد.

ال-گلوتامین

ال-گلوتامین مکمل رشد عضلات بوده که آمینو اسید ضروری شرطی به حساب می آید و متشکل از 60% آمینو اسیدهای آزاد در بافت عضلات است و برای ریکاوری سریع عضلات حیاتی می باشد. سایر بافت ها برای حمایت از سیستم ایمنی بدن به ال-گلوتامین نیاز دارند. اگر عضلات و بقیه سیستم های بدن منبع فراوانی از ال-گلوتامین داشته باشند ، بافت عضلات تحت شرایط استرس خالی می شود.

پروتئین کازئین چیست؟
حتما بخوانید

کراتین انرژی عضلات را افزایش می دهد به این ترتیب ورزشکار می تواند سخت تر تمرین کند و نتایج مطلوبی به دست آورد. همچنین بافت های عضلات را آب رسانی می کند.

کراتین در عضله سازی

کراتین به طور طبیعی در کلیه ، پانکراس و کبد تولید شده و به بافت های عضلات منتقل می گردد ، که در این مرحله تبدیل به کراتین فسفات می شود. که از آن انرژی مولکولی ATP برای بازسازی توانایی عضلات در انقباض و ایجاد انرژی فعالیت های کوتاه مدت ، تولید می شود. این امر منجر به تمرینات پربازده و رشد سریع عضلات می گردد. گرچه کراتین در بدن تولید می شود ، این سطح تنها برای عملکرد سلولی مداوم ، نه رشد توده های عضلات کافی بوده که به خودی خود برای بقا مطلوب نیست.

چند پوند گوشت خام باید خورده شود تا 5 گرم کراتین جذب بدن شود ، در حالی که 1 قاشق چای خوری پودر کراتین همین مقدار را فراهم می کند. بنابراین استفاده از مکمل ها برای دریافت مزایای کراتین ضروری است.

امگا-3 روغن ماهی

مصرف ماهی های چرب آب سرد مانند سالمون مزایای فراوانی دارد. با این حال به علت وجود آلاینده های مختلف ، خلوص و مقدار اسیدهای چرب ضروری عرضه شده ، در دسترس بودن و قیمت به دست آوردن اسیدهای چرب امگا-3 از این منابع اغلب ایده آل نیست. روغن ماهی به شکل مکمل ، نسبت عالی از خالص ترین فرم امگا 3 را فراهم می کند.

به منظور بهبود عملکرد و ایجاد عضلات باید ابتدا یک حالت فیزیکی سالم به دست آورید ، زیرا عضلات تنها در شرایط مناسب به خوبی رشد می کنند. اسیدهای چرب امگا-3 از چرخه خون به منظور دستیابی مواد غذایی مانند کربوهیدرات و پروتئین به عضلات و اعمال اثرات آن ها ، حمایت می کند. امگا-3 همچنین با افزایش نرخ متابولیسم و ایجاد یک پایه گرمازایی به چربی سوزی کمک شایانی می کند. اتصال مفصل و سلامت قلب از دیگر مزایای مصرف امگا-3 است.

تنظیم کننده تیروئید چیست؟
حتما بخوانید

ویتامین و مواد معدنی

یکی از مکمل رشد عضلات ، ویتامین و مواد معدنی ، صرفا مکمل مخصوص بدنسازی نیستند که به طور مستقیم منجر به رشد عضلات ( به نحوی که ال-گلوتامین و کراتین تاثیر دارند ) گردند. مصرف مولتی ویتامین یک روش اساسی برای حمایت از شرایط سلولی است که در آن رشد عضلات رخ می دهد.

گرچه ترکیبات خاصی مانند ویتامین C ( شامل آنتی اکسیدان های A و E ) از اهمیت زیادی برای سیستم ایمنی بدن برخوردار است ، تاثیر سینرژیکی بر روی سلامتی ، عملکرد و رشد عضلات دارد. بسیاری از پزشکان و متخصصان پیشنهاد می کنند که با مصرف میوه ها و سبزیجات مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدنتان را دریافت کنید. با این حال امروزه با وجود آلاینده های مختلف و خاک نامناسب دریافت نسبت مناسب این مواد غیر ممکن است. حتی کسانی که مواد ارگانیک مصرف می کنند ، به اندازه کافی ویتامین های مورد نیاز بدن را دریافت نمی کنند.

برنامه استفاده از مکمل ها برای پیشرفت بدنسازی :

صبح زود :

 • 30 گرم پروتئین وی
 • 5 گرم کراتین
 • 1 وعده از BCAAs

به همراه صبحانه :

 • 1 عدد قرص مولتی ویتامین
 • 5 گرم ال-گلوتامین
 • 1 قاشق چای خوری ( 1 وعده ) روغن ماهی

به همراه ناهار :

 • 1 قاشق چای خوری ( 1 وعده ) روغن ماهی

قبل از تمرین :

 • 5 گرم کراتین
 • 5 گرم ال-گلوتامین

بلافاصله پس از اتمام تمرین :

 • 5 گرم کراتین
 • 30 گرم پروتئین وی

قبل از خواب :

 • 30 گرم پروتئین وی
 • 5 گرم ال-گلوتامین
 • 1 وعده BCAAs

 

 • کیفیت مطلب
به طور کلی
4.9
در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)