مقاله درمورد نقش ماکارونی در بدنسازی چیست؟ چرا باید آن را خورد؟ 2020 | تناسب اندام|فیتنس|برنامه غذایی|مکمل ورزشی

مقاله درمورد نقش ماکارونی در بدنسازی چیست؟ چرا باید آن را خورد؟ 2020

شاید کمی رویایی به نظر برسد که با خوردن ماکارونی عضله سازی کنید! در واقع خوردن ماکارونی نمی‎تواند به ساخت ماهیچه‌ها کمک مستقیمی کند اما شما به عنوان یک بدنساز باید در رژیم غذایی خود ماکارونی را قرار دهید. چه بخواهید آن را بعد از تمرین و یا قبل از تمرین نوش جان کنید خوردن آن را به شما توصیه می‌کنیم. نقش ماکارونی در بدنسازی چیست؟ و چرا خوردن آن توصیه شده است؟

 

نقش ماکارونی در بدنسازی چیست؟

بهترین راه برای افزایش حجم عضلات با برنامه تمرین کردن و داشتن رژیم غذایی متعادل است. خوردن ماکارونی در کنار سایر مواد غذایی مانند پروتئین‌ها می‌تواند به رشد عضلات کمک بسیار زیادی کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند بزرگ شدن عضلات تنها برای زیبایی است اما سخت در اشتباه هستید افزایش حجم عضلات فواید بسیار زیادی دارد.

 

ماکارونی می‌تواند کربوهیدرات مورد نیاز بدن را تامین کند، بنابراین در کنار تمرینات منظم و شدید می‌تواند به صورت غیر مستقیم به رشد و توسعه عضلات کمک کند. اما باید بدانید که ماکارونی به تنهایی به رشد ماهیچه‌ها هیچ کمکی نمی‌کند!

 

کربوهیدرات خوب برای بدنسازی

علی رقم اینکه کربوهیدرات‌های تصفیه شده تاثیر مستقیمی بر رشد عضلات ندارند، اما می‌توانند با تامین انرژی لازم برای تمرینات به رشد ماهیچه کمک کنند. هنگامی که کربوهیدرات می خورید، بدن آنها را به گلوکز تجزیه می‌کند و یا بلافاصله از آن‌ها برای انرژی استفاده می‌کند یا آن گلوکز را به گلیکوژن تبدیل می‌کند و آن را در عضلات شما ذخیره می‌کند. وقتی ورزش می کنید‌، آن گلیکوژن تجزیه می‌شود و به ATP تبدیل می شود‌، ترکیبی که انرژی لازم را برای انجام تمرینات شما فراهم می‌کند.

مقاله درمورد کالری سوزی بیشتر با 23 غذا و فعالیت ورزشی مناسب 2020
حتما بخوانید

یک مطالعه موردی در سال ۲۰۱۶ نشان داده است که افرادی که رژیم کم کربوهیدرات دارند در مقایسه با بدنسازانی که کربوهیدرات کافی به بدن می‌رساند قابلیت کمتری برای تکرار حرکات دارند. همچنین در تحقیقی دیگر اثبات شده است که خوردن کربوهیدرات با شاخص گلیسمی بالا مانند ماکارونی نسبت به کربوهیدرات با شاخص گلیسمی پایین به ساخت عضلات کمک بیشتری می‌کند؛ بنابراین خوردن ماکارونی به شدت به ورزشکاران به خصوص بدنسازان توصیه می‌شود.

 

مانع اضافه وزن ورزشکار

شاید برایتان کمی عجیب به نظر برسد و باور نکنید که خوردن ماکارونی باعث چاق شدن نمی‌شود! تحقیقات انجام شده بر روی ۲،۵۰۰ نفر نشان داد این افراد در مدت ۳ هفته ماکارونی را جایگزین سایر انواع کربوهیدرات کردند و بعد از مدت آزمایش (۳ هفته) نه تنها اضافه وزن نداشتند بلکه مقدار کمی از وزن خود را از دست داده بودند. که این نتایج این تحقیق می‌تواند یک خبر خوب برای ورزشکاران به خصوص بدنسازان است که انرژی تمرینات را از طریق کربوهدیرات به دست می‌آورند.

 

کربوهیدرات موجود در ماکارونی چقدر است؟

مقدار دقیق کربوهیدرات در یک وعده ماکارونی به آردی که موقع تهیه استفاده شده و همچنین به اندازه و شکل رشته‌فرنگی بستگی دارد اما به صورت سر انگشتی میزان کربوهیدرات در چند مدل ماکارونی معروف را در ادامه معرفی خواهیم کرد:

  • یک فنجان ماکارونی فرمی، حاوی ۹۱ گرم کربوهیدرات است؛
  • یک فنجان ماکارونی رشته‌ای، حاوی حدودا ۶۸ گرم کربوهیدرات است؛
  • یک فنجان پاستا ۷۱ گرم کربوهیدرات دارد؛
  • یک فنجان ماکارونی صدفی، حاوی ۴۸ گرم کربوهیدرات است.

اگرچه تعداد کربوهیدرات‌ها براساس نوعی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است، اما یک چیز مشترک بین همه آن‌ها وجود دارد و این است که یک کربوهیدرات ساده و تصفیه شده است.

مقاله درمورد طرز تهیه ساندویچ مرغ به صورت رژیمی و غیر رژیمی 2020
حتما بخوانید

 

کربوهیدرات ساده چیست؟

ماکارونی خیلی زود جذب می‌شود و فیبر کمی هم دارد. این غذای پرطرفدار، به‌سرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود و باعث افزایش قند خون و انسولین خون خواهد شد. این ویژگی باعث شده است ماکارونی را به یکی از کربوهیدرات‌های خیلی خوب و مناسب برای بدنسازان دوره حجم‌دهی تبدیل کرده است. منظور از ساده‌بودن این ماده غذایی این است که خیلی زود پس از مصرف در بدن هضم می‌شود.

 

 بهترین روش پخت ماکارونی برای بدنسازان

برای این‌که یک وعده غذایی حرفه‌ای داشته باشید و از بدنتان به‌خوبی پذیرایی کرده باشید، می‌توانید ماکارونی را با سویا (غنی از پروتئین) و روغن زیتون (غنی از چربی‌های مفید) آماده کنید. چنین غذایی پروتئین، کربوهیدرات و چربی به‌قدر کافی دارد و اگر روی آن مقداری سُس گوجه‌فرنگی هم بریزید، بسیار خوش‌طعم خواهد شد.

 

۳ دلیل برای اهمیت ماکارونی در بدنسازی

برای این‌که از پس تمرینات قدرتی‌ بربیایید، به انرژی زیادی نیاز دارید. “غذا” سوخت بدن شماست و ورزشکاران به سوخت زیادی نیاز دارند؛ ماکارونی یکی از بهترین سوخت‌های بدن شماست. مصرف یک کربوهیدرات زودجذب و ساده بهترین راه برای بازیابی گلیکوژن مصرف شده‌ عضلانی پس از تمرین قدرتی است.

ساختار کربوهیدراتی ماکارونی به گونه‌ای است که پرکالری و غنی از مواد مغذی است. توصیه‌ همیشگی متخصصان تغذیه به لاغرها مصرف فراوان کربوهیدرات‌هایی همچون ماکارونی است. اگر می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان حجم بگیرید روزی که تمرین دارید حتما قبل و بعد از تمرین این غذای خوشمزه را انتخاب کنید تا حسابی بدنتان پر شود.

پروتئین به‌تنهایی برای عضله‌سازی کافی نیست. درحالی‌که پروتئین برای به‌دست‌آوردن و حفظ توده عضلانی بسیار حیاتی است، نباید از کربوهیدرات‌ها نیز غافل شد. افزایش حجم، به کالری اضافی نیاز دارد تا بتوانید وزن بیشتری کسب کنید. پروتئین مطمئناً باعث ایجاد رشد عضلات می‌‌شود.

مقاله درمورد طرز تهیه پیتزا رژیمی خوشمزه به صورت مرحله‌ای 2020
حتما بخوانید

 

مقاله درمورد نقش ماکارونی در بدنسازی چیست؟ چرا باید آن را خورد؟ 2020

تناسب اندام ، لاغری ، افزایش وزن ، برنامه تمرینی ، برنامه غذایی

ممکن است شما دوست داشته باشید