زندگینامه فرانک زین Frank Zane

0

فرانک زین Frank Zane

معروف به شیمیدان

متولد: ۲۸ ژوئن ۱۹۴۲ در شهر کینگستون ایالت پنسیلوانیا

 یک بدنساز حرفه ای آمریکایی و همچنین یک معلم بوده است.

تحصیلات:فرانک زین یک مدرک لیسانس در رشته آموزش، از دانشگاه “ویلکس” در شهر “ویلکس بار”، ایالت پنسیلوانیا، در سال ۱۹۶۴ دریافت کرد. سپس یک مدرک لیسانس دیگر در رشته روانشناسی از دانشگاه “کَل استیت ال ای” در سال ۱۹۷۷ بدست آورد. نهایتا، یک مدرک فوق لیسانس در رشته روانشاسی تجربی از دانشگاه “کَل استیت اس بی، در ایالت کالیفرنیا، در سال ۱۹۹۰، به او اعطا شد. زندگینامه فرانک زین Frank Zane

زین ۳ بار عنوان مستر المپیا را دریافت کرده است (۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹). دوران او نشانگر انتقال تمرکز و اهمیت از بزرگی عضلات به زیبایی عضلات بود.

فیزیک بدنی متناسب زین به این صورت بود که دور کمر او از همه کسانی که عنوان مسترالمپیا را داشتند باریکتر بود که با شانه‌های پهنش، بدن V-شکل او را از دیگران متمایز می‌کرد. قد او ۵ اینچ و ۹ فوت و وزن او در زمان مسابقات ۱۸۰ تا ۱۹۰ پوند بود. زین یکی از تنها ۳ نفری است که توانسته در مسابقات بدنسازی، آرنولد شوارتزنگر را شکست دهد و به علاوه یکی از چند نفر اندک با وزن زیر ۲۰۰ پوند(۹? کیلو) است که عنوان مسترالمپیا را گرفته اند. او کتاب‌های بسیاری در مورد بدنسازی نوشته است و جایزه مادام العمر آرنولد شوارتزنگر را در “آرنولد کلاسیک” سال ۲۰۰۳ به خاطر پشتبانی بلند مدت خود از این ورزش، دریافت کرد. زندگینامه فرانک زین Frank Zane

زندگینامه لی هینی یا هانی
حتما بخوانید

او به دلیل مدرک لیسانسش، به “شیمیدان” ملقب شد و آن طور که خودش گفته است: “آن روزها من مواد مکمل و آمینواسیدهای زیاد مصرف می‌کردم. الآن هم می‌کنم. اما آن زمان کاملا غیر عادی بود. این گونه بود که لقب “شیمیدان” را به من دادند.”

در دهه ۸۰، فرانک صاحب و گرداننده یک باشگاه در “پام اسپرینگز” در کالیفرنیا شد. او تمرکزش به تمرین شخصی بود. اکنون او با همسرش “کریستین” در “سن دیگو” زندگی می‌کند.

در سال ۲۰۰۵، فرانک زین، در فیلم “See Arnold Run” دستیار تولید کننده بود و همچنین در نقش گوینده فدراسیون بین المللی بدنسازان بازی کرد. از سال ۲۰۰۶ تا کنون، فرانک زین یک وب سایت شخصی دارد، در سمینارها شرکت می‌کند و در برنامه خود با عنوان “تجربه زین” در سن دیگو، جلساتی در خصوص وزنه برداری برگذار می‌کند.

آمار زمان مسابقات:

قد: ۵ اینچ و ۹ فوت (۱۷۵ سانتی متر)

وزن زمان مسابقات: ۱۸۵ تا ۱۹۱ پوند (۸۳ تا ۸۶ کیلوگرم)

وزن زمان نبود مسابقات: ۲۰۰ پوند (۹۰ کیلوگرم)

بازوها: ۱۸ اینچ

گردن: ۱۷٫۵ اینچ

سینه: ۵۰ اینچ

کمر: ۲۹ اینچ

ران‌ها: ۲۶ اینچ

مقام های به دست آمده :

۱۹۶۱Mr. Pennsylvania 17th

۱۹۶۲ Mr. Keystone 1st

۱۹۶۵ Mr. Sunshine State 1st

۱۹۶۵ IFBB Mr. Universe Medium 1st

۱۹۶۶ IFBB Mr. America Medium 1st

۱۹۶۷ IFBB Mr. America Medium 1st

۱۹۶۸ IFBB Mr. America Medium 1st & Overall

۱۹۶۸ Mr. Universe Short 1st & Overall

۱۹۷۰ Amateur Mr. Universe Winner

۱۹۷۱ NABBA Pro Mr. Universe Short 1st

۱۹۷۲ Pro Mr. Universe Short 1st & Overall

زندگینامه دکستر جکسون Dexter Jackson
حتما بخوانید

۱۹۷۲ Mr. Olympia 4th

۱۹۷۴ Mr. Olympia 2nd

۱۹۷۶ Mr. Olympia 2nd

۱۹۷۷ Mr. Olympia 1st

۱۹۷۸ Mr. Olympia 1st

۱۹۷۹ Mr. Olympia 1st

۱۹۸۰ Mr. Olympia 3rd

۱۹۸۲ Mr. Olympia 2nd

۱۹۸۳ Mr. Olympia 4th

در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)