رژیم غذایی برای گروه خونی A

0

افرادی که دارای گروه خونی A هستند، بهترین گزینه برای آنان گیاه خوار بودن می‌باشد. در این نوع گروه خونی با پیروی از یک رژیم سرشار از سبزیجات وزن بدن به راحتی کم می‌شود. رژیم غذایی برای گروه خونی A

در این نوع گروه خونی هضم گوشت به ویژه گوشت قرمز به خوبی صورت نمی‌پذیرد و افرادی که گروه خونی A هستند باید از انواع دیگر مواد پروتئینی مثل ماهی استفاده نمایند. همچنین لبنیات در این گروه خونی باعث افزایش وزن بدن می‌شود. بنابراین این گونه افراد می‌توانند انواع فرآورده‌های سویا مثل شیر سویا را جایگزین لبنیات نمایند.

همچنین سبزیجات برای گروه خونی A باعث تقویت ایمنی و بالا بردن سوخت و ساز بدن شده و کارایی دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد. از انواع سبزیجات مفید می‌توان به کاهو، اسفناج، شلغم، پیازچه، جعفری، ریحان، سیر، گل کلم، پیاز، مرزه، نعناع، کدو حلوایی، لوبیا سبز و لیمو ترش اشاره کرد.

حبوبات هم برای گروه خونی A مفیدند و ضمن تامین پروتئین، فیبر، املاح معدنی و برخی از ویتامین‌ها، باعث سلامتی دستگاه گوارش نیز می‌شوند.

بهترین منبع پروتئینی برای گروه خونی A ماهی‌ها هستند که به راحتی پروتئین بدن شما را تامین می‌کنند.

از انواع میوه‌جات که برای گروه خونی A مفید‌ هستند می‌توان به گیلاس، زرد آلو، انجیر، خربزه، توت فرنگی، آلو، گوجه‌سبز و سیب. همچنین اگر به دنبال میوه‌ای خاص هستید می‌توان گفت بهترین میوه برای این گروه خونی آناناس است.

سعی کنید نان سبوس دار با آرد کامل جو و جو دو سر را مصرف کنید. مغز گردو بسیار مفید می‌باشد و روغن زیتون نیز بهترین روغن مصرفی برای این گروه خونی است.

مقاله درمورد 19 خواص زیتون و عوارض احتمالی مصرف آن بر بدن آشنا شوید 2020
حتما بخوانید

رژیم غذایی برای گروه خونی A

در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)