رژیم آب چیست و چگونه عمل میکند؟

0

انواع مختلفی از رژیم آب وجود دارد، اما متداول ترین آنها رژیم سه روزه‌ی آب است. رژیم آب چیست و چگونه عمل میکند؟

این برنامه‌ی رژیمی در دهه ۱۹۸۰ بوجود آمد و هنوز هم یک رژیم زود گذر محبوب است، حتی امروزه! همانطور که از نام آن پیداست، رژیم سه روزه‌ی آب شامل هیچ چیز بجز نوشیدن آب برای القای کاهش وزن نیست! شما به هیچ وجه مجبور نیستید وعده‌های غذایی خاصی آماده کنید یا مکمل‌ها و قرص‌های رژیمی بخورید. از آنجا که آب رایگان و در دسترس است، افراد رژیمی، مجذوب ایده‌ی کاهش حداقل ۲.۵ کیلوگرمی از طریق رژیم آب می‌شوند.

رژیم آب چگونه است؟

رژیم سه روزه آب، همانقدر که بنظر می‌رسد ساده است. شما برای سه روز متوالی، چیزی جز آب نخواهید نوشید. انواع دیگر رژیم آب به افراد رژیم گیرنده اجازه می‌دهد که بعد از کاهش وزن، سهم‌های کوچکی از میوه‌ها و سبزیجات را مصرف کنند. بعضی رژیم‌های آب به افراد رژیم گیرنده اجازه می‌دهند که به همراه نوشیدن آب، یک سیب هم بخورند. تناسب اندام

کسانی که به موثر بودن رژیم آب قسم می‌خورند، می‌گویند که فقط نوشیدن آب باعث می‌شود احساس سیری بیشتری کنند و هیچ نفخی هم وجود ندارد. این برنامه‌ی رژیمی، سیستم بدن را پاکسازی کرده و سموم جمع شده در روده‌ی بزرگ را دفع می‌کند.

مقاله درمورد طرز تهیه قورمه سبزی مجلسی به صورت مرحله به مرحله 2020
حتما بخوانید

با توجه به مطالعات موسسه تحقیقات روانگردان، آب سرد باعث افزایش حرارت بدن می‌شود و برای بالا بردن حرارت بدن، شما باید کالری اضافه بسوزانید. هر چه آب سردتر باشد، بدن برای تثبیت درجه حرارت خود سخت‌تر کار می‌کند. رژیم آب چیست و چگونه عمل میکند؟

فواید رژیم آب درمانی

مقرون بصرفه

باز هم می‌گوییم که آب تقریبا در هر جایی رایگان و در دسترس است. این باعث می‌شود که رژیم آب، از تمام رژیم‌های زودگذر دیگر مقرون بصرفه‌تر باشد.

سریع اثر می‌کند

رژیم گیرنده می‌تواند با پایبندی به رژیم سه روزه‌ی آب حدود ۱.۵ تا ۲.۵ کیلوگرم وزن کم کند. اگر می‌خواهید برای مناسبت‌های خاص به سرعت وزن کم کنید، این رژیم برای شما ایده آل خواهد بود.

نوشیدن آب برای چربی سوزی بیشتر.

عوارض رژیم آب

ناسالم است

هیچ راهی برای نادیده گرفتن این حقیقت وجود ندارد که رژیم آب، یک شکل افراطی از رژیم است، علی رغم اینکه فقط به سه روز روزه گرفتن نیاز دارد. به همین دلیل کارشناسان تناسب اندام، پزشکان و متخصصان تغذیه، به هیچ وجه رژیم آب را توصیه نمی‌کنند.

برای کاهش وزن بلند مدت مناسب نیست

رژیم آب، فقط نامی دیگر برای رژیمهای یو یو است! شما می‌توانید فقط در عرض سه روز، چند کیلو وزن کم کنید، اما به احتمال زیاد هنگامیکه دوباره غذا خوردن نرمال را آغاز کنید، تمام وزن از دست رفته دوباره بر می‌گردد. بدتر از آن، اکثریت افرادی که این برنامه‌ی رژیمی را امتحان کرده‌اند، اصلا وزنی از دست نداده‌اند!

برای همه مناسب نیست

افرادی که از مشکلات جدی پزشکی رنج می‌برند یا دوره نقاهت پس از جراحی را سپری می‌کنند، نباید به هیچ وجه رژیم آب را امتحان کنند. در حالیکه روزه گرفتن به مدت سه روز به یک فرد سالم آسیب نخواهد رساند، اما بیمارانی که دوره‌ی نقاهت یک بیماری خاص را سپری می‌کنند، کاندیدهای ایده آلی برای رژیم آب نیستند.

مقاله درباره مواد غذایی حاوی ویتامین های مورد نیاز مغز برای تقویت قدرت ذهنی 2020
حتما بخوانید

چربی بدن را کاهش نمی‌دهد

تنها راه برای از بین بردن چربی ذخیره شده در بدن، ورزش کردن است. از آنجا که رژیم آب به هیچ گونه فعالیت بدنی نیاز ندارد، باعث چربی سوزی نخواهد شد. در حالیکه ممکن است برخی استدلال کنند که افزایش حرارت بدن، کالری می‌سوزاند، اما تاثیر کلی آن برای ایجاد یک تفاوت قابل توجه در وزن بدن شخص، بسیار ناچیز است . رژیم غذایی,سلامت و تناسب اندام,کاهش وزن,آب,چربی سوزی,رژیم آب,سلامتی

  • کیفیت مطلب
به طور کلی
4
در حال ارسال
نظرات کاربر
2.5 (2 رای)