برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل | تناسب اندام|فیتنس|برنامه غذایی|مکمل ورزشی حتما شما هم می خواهید عضلات پشت

برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل

برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت

حتما شما هم می خواهید عضلات پشت خود را بزرگ تر ، پهن تر و ضخیم تر کنید و پایه محکمی برای رشد عضلات خود ایجاد نمایید! اگر می خواهید یک بدنساز حرفه ای شوید و یا برای رقابت های بدنسازی خودتان را آماده کنید ، داشتن عضلات پشت حجیم و زیبا یکی از اساسی ترین نکات می باشد. زمانی که به خودتان در آیینه نگاه می کنید ، عضلات پشت شما مشخص نیست و به همین دلیل است که حرکات تقویت عضلات پشت جز مهم ترین تمرینات برنامه های تمرینی شما محسوب نمی شوند. برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل

حتما این سوال به ذهن شما نیز خطور کرده است که اگر شخصی از پشت به من نگاه کند چه چیزی می بیند ؟! آیا عضلاتی برجسته و ضخیم و خیره کننده می بیند ؟ و یا حفره ای خالی مابین سرشانه و قسمتی صاف و بدون عضله ؟! در این مقاله سعی کرده ایم 6 برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل را برایتان شرح دهیم که هر برنامه بر روی یک قسمت مجزا از عضلات پشت تمرکز دارد. یک برنامه ( و یا بیشتر ) را که متناسب با نیازهای فردی شماست را انتخاب نموده و به مدت 4 الی 6 هفته آن را اجرا کنید. پایان نامه

البته به یاد داشته باشید که این تمرینات برای شروع مناسب هستند. به محض اینکه تسلط کافی بر روی تمرینات این برنامه ها پیدا کردید ، می توانید انواع برنامه های بدنسازی مربوط به عضلات پشت را در برنامه خود بگنجانید. در برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل نکات زیر را در نظر داشته باشید :

  • هیچ یک از برنامه های زیر دارای ست مخصوص گرم کردن بدن نیستند. تا هر تعداد تکرار که نیاز دارید بدن خود را گرم کنید ( البته نه تا جایی که عضلات شما خسته شوند ).
  • سعی کنید مقدار وزنه ای را انتخاب کنید که بتوانید تعداد تکرارهای مربوط به هر تمرین را تا خسته شدن عضلات انجام دهید.
  • بدن خود را در حین اجرای تمرینات برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل در فرم مناسبی نگه داشته و هر حرکت را با تکنیک صحیح انجام دهید. مراقب باشید کمر شما قوس پیدا نکند.
  • برای اجرای تمرین ددلیفت و زیر بغل می توانید از کمربند و مچ بند مخصوص استفاده نمایید.
برنامه تمرینی دو قسمتی‌ کارامد برای عضلات پا
حتما بخوانید

اولین برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل

هدف اصلی : افزایش حجم کل عضلات پشت

اگر به اندازه سایر قسمت های مختلف عضلات بدن بر روی عضلات پشت تمرکز نکرده اید ، اکنون زمان آن رسیده است تا پیروی از این برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت زمانی را برای افزایش حجم این دسته از عضلات در نظر بگیرید.

عضله سازی نیاز به سخت تمرین کردن با وزنه های آزاد دارد. ست های برنامه زیر را در محدوده 10-8 تکرار انجام داده و مابین ست ها 120-90 ثانیه را برای استراحت و ریکاوری عضلات در نظر بگیرید. ددلیفت های سنگین نیاز به زمان بیشتری برای استراحت دارد.

تمرین ست تعداد تصویر
بارفیکس دست جمع 5 8-10 بارفیکس دست جمع در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)بارفیکس دست جمع در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
زیر بغل با هالتر 5 8-10 زیر بغل با هالتر (01)زیر بغل با هالتر
تی بار 5 8-10 تمرین تی بار با دسته (01)تمرین تی بار با دسته
ددلیفت رمانیایی 5 8-10 حرکت ددلیفت رمانیایی (01)حرکت ددلیفت رمانیایی

دومین برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیربغل

هدف اصلی : افزایش ضخامت عضلات پشت

علی رغم فقدان کلی بهبود عضلات پشت ، یکی از متداول ترین موضوعات داشتن ” عضلات پشت دوبعدی ” است : پشت شما از عرض مناسبی برخوردار است اما سطح بسیار صافی دارد. شما باید تا حدی آن را حجیم کنید که حالت سه بعدی داشته باشد.

این جایی است که وجود مچ بند حائز اهمیت می باشد. به هیچ عنوان نمی توانید حرکات این برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت را بدون مچ بند به درستی انجام دهید. در بعضی مواقع کنترل دسته ها را از دست می دهید ، به خصوص در تمرینات سنگینی همچون ددلیفت ، به همین دلیل باید از مچ بند استفاده کنید.

تمرین ست تعداد تصویر
زیر بغل با هالتر 3
3
8-10 ( فاصله دست ها زیاد باشد )
8-10 ( فاصله دست ها کم باشد )
زیر بغل با هالتر (01)زیر بغل با هالتر
زیر بغل دمبل تک دست خم 4 8-10 ( برای هر دست ) زیر بغل دمبل خم تک دست در برنامه بدنسازی حجمی با تصویرزیر بغل دمبل خم تک دست در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)
تی بار 4 8-10 تمرین تی بار با دسته (01)تمرین تی بار با دسته
ددلیفت رمانیایی 5 8-10 حرکت ددلیفت رمانیایی (01)حرکت ددلیفت رمانیایی

سومین برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت

هدف اصلی : افزایش عرض عضلات پشت

وقتی عرض پشت شما زیاد باشد ، بدن شما حالت V شکل پیدا می کند. در این برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت ، شما بر روی قسمت بالایی V تمرکز می کنید ( عضلات پشتی کوچک ). انواع حالت های مختلف بارفیکس و شنا به شما در دستیابی به این هدف کمک شایانی می کند.

۵ تمرین سرشانه برای شانه های پهن و خوش فرم
حتما بخوانید

بخش اعظم آنچه که ما به عنوان عرض پشت می شناسیم ، صرفا عاملی برای ساختار استخوان محسوب می شود. اگر ترقوه پهنی دارید – به خصوص زمانی که کمر و مفصل ران شما باریک است – عضلات پشت شما پهن به نظر می رسد ، حتی زمانی که بافت عضلات پشت زیادی نداشته باشید. با این حال ، اگر از برنامه بدنسازی زیر پیروی کنید بدون شک در کمترین زمان عضلات پشت شما پهن تر خواهد شد.

برای اجرای تمامی حرکات این برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیربغل ، باید دست های خود را چند سانتیمتر دورتر از شانه هایتان برای هر سمت قرار دهید. اگر می خواهید دستان شما تا بیشترین حد ممکن باز شوند ، به محدوده کامل حرکت و یا انقباض کامل عضله لاتیسموس دست نخواهید یافت. پس مراقب باشید دستان شما بیش از حد باز نشود. به غیر از تمرین زیر بغل دست باز ، در کلیه حرکات دستان شما باید به داخل باشد.

تمرین ست تعداد تصویر
زیر بغل سیم کش دست باز *** 4 8 زیر بغل دست باز در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)زیر بغل دست باز در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
تی بار خوابیده ( دست باز ) 4 10 تمرین تی بار خوابیدهتمرین تی بار خوابیده (01)
پارویی سیم کش 4 10 پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
زیر بغل سیم کش دست باز *** 4 10 زیر بغل دست باز در برنامه بدنسازی حجمی با تصویرزیر بغل دست باز در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)

*** در اولین حرکت زیر بغل سیم کش دست باز نیم تنه خود را در حالت عمودی نگه داشته و 4 ست اول را انجام دهید. سپس 45 درجه نسبت به سطح زمین خم شوید و 8 تکرار آخر را با کشیدن سیم کش به سمت عضلات سینه انجام دهید. ***

*** در آخرین تمرین از سومین برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت ، سعی کنید مقدار وزنه ای را انتخاب کنید که در تکرار 10 شکست بخورید. سپس با کشیدن سیم کش به سمت بالای سرتان ، 6 تکرار اضافه نیز انجام دهید. *** برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل

چهارمین برنامه حجمی عضلات پشت

هدف اصلی : افزایش حجم جز به جز عضلات پشت

با فرص اینکه عضلات پشت حجیمی دارید این برنامه بدنسازی را انجام دهید. در این برنامه سوپرست با تعداد تکرارهای بیشتری انجام می دهید و تمامی قسمت های مختلف عضلات پشت را مورد هدف قرار می دهید. هر چه چربی بدن شما بیشتر باشد ، جزئیات و تعریف کمتری در تمام گروه های عضلانی شما نشان داده می شود. هر چه لاغرتر باشید ، عضلات پشت شما بیشتر مشخص می شوند.

با شروع برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل چهارم ، سعی کنید بیشتر بر روی انقباض و کشش عضلات تمرکز کنید. این به معنای آهسته انجام دادن تعداد تکرارها و انقباض عضلات می باشد. هدف شما این است که انقباض را در هر بافت عضلات احساس کنید.

افزایش حجم عضلات دو سر با این ۶ تمرین
حتما بخوانید
تمرین ست تعداد تصویر
زیر بغل سیم کش دست بسته 3 10 ورزش زیر بغل سیم کش دست بستهورزش زیر بغل سیم کش دست بسته-02
پارویی سیم کش 4 10 پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
زیر بغل سیم کش با طناب 4 ( سوپرست ) 12 حرکت زیر بغل سیم کش با طناب (01)حرکت زیر بغل سیم کش با طناب
زیر بغل سیم کش تک دست روی زانو 4 ( سوپرست ) 12 تمرین زیر بغل سیم کش تک دست روی زانوتمرین زیر بغل سیم کش تک دست روی زانو (01)
زیر بغل سیم کش دست باز از پشت سر 4 15 زیر بغل سیم کش دست باز از پشت گردنزیر بغل سیم کش دست باز از پشت گردن (01)
پارویی سیم کش تک دست 4 15 ( برای هر دست ) حرکت پارویی سیم کش تک دستحرکت پارویی سیم کش تک دست (01)
شراگ دمبل 4 20 حرکت شراگ با دمبل در برنامه بدنسازی حجمی با تصویرحرکت شراگ با دمبل در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)
هایپراکستنشن ( فیله کمر ) 4 12-15 حرکت فیله کمر (01)حرکت فیله کمر

پنجمین برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت

هدف اصلی : برنامه حجمی عضلات پشتی کوچک

اگر تا به حال هیچ صدمه ای به کمر شما وارد نشده است و هیچ دردی در ناحیه کمر ندارید ، آدم بسیار خوش شانسی هستید! بعضی موارد درست به اندازه آسیب های عضلات پشت دردناک هستند. برای افرادی که به دنبال بهبود تناسب اندام خود هستند ، این موارد می توانند تاثیرات بسیار منفی و محدود کننده ای در تمرینات آنها داشته باشند. زمانی که بحث تمرینات عضلات پا و پشت مطرح است ، این مسائل صدق می کند.

هنگامی که کمر شما درد می کند ، شما به راحتی نمی توانید همه کارهایی را که می خواهید انجام دهید — تمریناتی که اطرافیان شما به راحتی انجام می دهند – البته این بدین معنا نیست که تا زمان خوب شدن عضلات پشت ، نباید این عضلات را تمرین دهید. بلکه این بدین معناست که باید برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت ساده ای را پیروی کنید.

تمریناتی همچون بارفیکس و حرکات زیر بغل برخلاف ددلیفت و زیربغل دمبل رو ، تمرینات عضلات پشت بی خطری هستند زیرا باعث نمی شوند ستون فقرات کمر شما در وضعیت خطرناکی قرار گیرد. یک نکته کلیدی در اجرای این دسته از تمرینات برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل این است روی پد نشسته و تمرینات را انجام دهید.

تمرین ست تعداد تصویر
زیر بغل سیم کش دست باز 4 10 زیر بغل دست باز در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)زیر بغل دست باز در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
تی بار خوابیده 4 10 تمرین تی بار خوابیده (01)تمرین تی بار خوابیده
زیر بغل سیم کش دست بسته 4 10 ورزش زیر بغل سیم کش دست بستهورزش زیر بغل سیم کش دست بسته-02
پارویی سیم کش 4 12 پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
زیر بغل دستگاه 4 12 زیر بغل با دستگاهزیر بغل با دستگاه-01
فیله کمر نشسته 4 15 حرکت فیله کمر نشستهحرکت فیله کمر نشسته (01)

ششمین برنامه افزایش حجم عضلات پشت و زیر بغل

هدف اصلی : پایه گذاری برنامه تمرینی عضلات پشت

در پایان برای ورزشکاران تازه کار نیاز به یک برنامه تمرینی پایه ای داریم. این برنامه باید ساده با مدت زمان مشخصی برای ایجاد عضلات پشت حجیم باشد. به منظور افزایش سرعت روند پیشرفت خود ، هرگز گول استفاده از وزنه های سنگین را نخورید. اگر خیلی زودتر از موعد مقدار وزنه ها را افزایش دهید ، شاید بتوانید آن وزنه ها را حرکت دهید اما نمی توانید به درستی بر روی عضله مورد نظر تمرکز کنید.

اغلب موارد استفاده از وزنه های بیش از حد سنگین ، آسیب های جدی به شما وارد می کند. سعی کنید حرکات را به درستی و با تکینک صحیح انجام دهید و تمام تمرکز خود را بر روی انقباض عضلات بگذارید. عضلات پشت دشوارترین منطقه برای دستیابی به این اتصال است ، بنابراین وقت بگذارید و روی هر تکرار تمرکز کنید.

برای اجرای این برنامه بدنسازی تفکیک عضلات پشت و زیر بغل ، طبق روال ذکر شده پیش بروید. از افزودن تمرینات و ست های اضافی خودداری کرده و از هرگونه تکنیک های شدید پیشرفته مانند دراپ ست، سوپرست یا تکرارهای اجباری خودداری کنید. زمان کافی برای انجام آن ها در زمان های دیگر خواهید داشت. در حال حاضر بر روی اصول اولیه و انقباض عضله لاتیسموس و کشش آن ها در هر تکرار تمرین کنید.

تمرین ست تعداد تصویر
بارفیکس دست جمع
بارفیکس دست باز
3
3
10-12
10-12
بارفیکس دست جمع در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)بارفیکس دست جمع در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
زیر بغل با هالتر 4 10-12 زیر بغل با هالتر (01)زیر بغل با هالتر
پارویی سیم کش 4 12 پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)پارویی سیم کش در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
شراگ دمبل 4 12 حرکت شراگ با دمبل در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر (01)حرکت شراگ با دمبل در برنامه بدنسازی حجمی با تصویر
هایپراکستنشن ( فیله کمر ) 4 10-12 حرکت فیله کمر (01)حرکت فیله کمر

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید